Cumartesi, 24 Haziran 2017

Yargı mensubu çiftin itirafları: “Sürekli Gülen’in Peygamberle görüştüğü anlatıldı”

yargi-mensubu-ciftin-itiraflari,ekOUyAr8eU6Pjlm5iYUyQAFETÖ yargıda nasıl örgütlendi? Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmasında ifade veren hakim ve savcı çift, itirafçı oldu. Cumhuriyet savcısı ifadesinde kendilerine sürekli Fethullah Gülen’in rüyalarında Hazreti Muhammed’le (sav) görüştüğünün anlatıldığını söyledi. Hakim eşi de hukuk fakültelerine yönelik yapılanmayı anlattı.

Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmasında ifadesi alınan savcı ve hakim karı koca itirafçı oldu. Yargıdaki Fethullahçı yapılanmayı anlattılar.

Savcı ifadesinde, kendilerine sürekli, Fethullah Gülen’in Hazreti Muhammed’le (sav) diyalog kurduğunun, rüyalarında görüp istişare ettiğinin anlatıldığını söyledi.

İtirafçı savcı ifadesinde, “Gülen’in rüyasında Kabe’ye gittiğini, Peygamberimiz ile görüştüğünü, Peygamberimizin ‘seni üzüyorlar değil mi’ diye sorduğunu, Gülen’in ‘evet’ manasında başını sallayıp ağladığını, bunun üzerine Peygamber efendimizin ‘merak etme az kaldı’ şeklinde cevap verdiğini anlatarak, HSYK seçimlerinde onlar için oy istememiz gerektiğini belirten konuşmalar yaptılar.” dedi.

İtirafçı olan cumhuriyet savcısı HSYK seçimlerinde cemaatin desteklediği adaylar kazanamayınca yalancı olduklarını anladım, “Peygamberimizi yalanlarına alet ettikleri için bağlarımı kopardım” dedi.

Örgütün gösterdiği bir yargı mensubuyla evlendiğini, her ay maaşının yüzde onunu himmet olarak verdiğini söyledi.

İfade veren kadın hakim de, hakimlik sınavına hazırlanmak için Ankara’ya geldiğinde YARSAV’da aktif görev yapan bir kadın hakimin kendisini bir eve yerleştirdiğini söyledi. Hukuk fakültelerindeki örgütlenmeyi de anlatı.

Kadın savcı ise ifadesinde, “Gülen cemaatine mensup insanlar 3’er, 4’erli gruplar halinde vazifelendiriliyorlardı. Bu kişiler her biri, bir üniversitenin hukuk fakültesinden sorumlu oluyordu.” dedi.

NTV

BU HABERLER DE VAR!

Doğu Türkistan’da Komünist baskı her gün artıyor

Çin’den özgürlüğüne kavuşmak için mücadele eden Doğu Türkistan’dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. Çin’in sistematik …

Türkiye’de yaşayan Uygur Türklerinin çalışma izinleri yayınlanan genelge ile resmileşti

Uygur Türklerinin (Türkistanlılar) çalışma izinleri yayınlanan genelge ile resmileşti: Küresel Analiz / Haber Merkezi