Perşembe, 19 Ocak 2017

Ukrayna devlet başkanından Kırım yakınlarındaki ordu birimlerine teyakkuz emri

porosenko_kirim_tatarlarina_ozerklik_vermek_bir_borctur1372016410Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko, Kırım ve Donbass yakınlarındaki tüm ordu birimlerinin teyakkuza geçirilmesi emrini verdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Savunma ajansları ve dışişleri bakanlığının direktörleriyle bir toplantı gerçekleştirdim. Kırım’ın idari sınırı ve Donbass’taki temas hattı yakınlarındaki tüm ordu birimlerine teyakkuz emri verdim” dedi.

Poroşenko’nun bu açıklamaları, Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) Ukraynalı özel harekatçıların Kırım’a sızmaya çalıştığını ve bunun engellenmesi için düzenlenen operasyonda bir FSB mensubu ve bir Rus askerin öldüğünü duyurmasının ardından geldi.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Rusya: “Kırım’da, Ukraynalı ajanların saldırı planını engelledik”

Rus istihbaratı, Kırım’da Ukrayna tarafından planlanan saldırıları engellediklerini açıkladı. 2014 yılında Rusya’ya bağlanan Kırım’da sular …

Almanya’da burka ve çarşaf yasağı geliyor

Gelecek hafta ilan edilecek önlemler arasında, çifte vatandaşlık iptali, camilere yabancı finansmanın engellenmesi ve polis …