Cuma, 23 Haziran 2017

Rusya’dan Suriye’ye tam teşekküllü hava üssü!

ucak-usler

Rusya Suriye’deki operasyonlarında kullandığı üssü genişleterek tam teşekküllü askeri hava üssüne dönüştürmeyi planladığı ifade edildi.

Üs genişletilecek ve iyileştirilecek

Rus basınında yer alan haberlere göre, Federasyon Konseyi Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç, Suriye’nin kuzeybatısındaki Lazkiye’de bulunan üssün hukuki statüsünün belirlenmesinin ardından genişletileceğini ve Rus askerlerin daimi olarak kalabileceği koşulların oluşturulacağını belirtti.

Klintseviç açıklamasında, üsse konuşlandırılacak uçak sayısının ikili anlaşmalar neticesinde artırılabileceğini ancak şu an için buna gerek olmadığını ifade etti. Rus senatör, üsse nükleer silah ve ağır bombardıman uçaklarının yerleştirilmeyeceğini kaydetti.

Büyük uçakların inebileceği şeklide genişletilecek

Ayrıca Himeymim üssünün büyük uçakların inebileceği şeklide genişletileceği, askeri personelin kalması için altyapı oluşturulacağı ve üsteki güvenlik önlemlerinin artırılacağı ifade edildi.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …