Cuma, 23 Haziran 2017

Rusya ziyaretinin ardından NATO’dan Türkiye açıklaması

thumbs_b_c_f70dbed39277797d914b042108b6815b

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya ziyaretinden bir gün sonra NATO’dan Türkiye’ye ilişkin bir açıklama geldi. NATO’dan yapılan açıklamada ‘Türkiye’nin NATO üyeliği tartışma konusu değil. NATO Türkiye’nin sürekli katkılarına güveniyor, Türkiye’de NATO’nun dayanışma ve desteğine güvenebilir” denildi.

NATO: ‘Türkiye değerli bir müttefik!’

Türkiye’nin, NATO’nun ortak çabalarına önemli katkılarda bulunan değerli bir müttefik olduğu ifade edilen açıklamada, “Nesillerdir görülmeyen bir şekilde en büyük güvenlik sorunlarıyla karşı karşıyayken, Türkiye ittifakın uzlaşmaya dayalı kararlarında tam olarak yer almaktadır. Türkiye’nin NATO üyeliği tartışma konusu değildir” denildi.

‘NATO Türkiye’ye güveniyor’

Açıklamada “NATO Türkiye’nin sürekli katkılarına güveniyor ve Türkiye de NATO’nun dayanışma ve desteğine güvenebilir” ifadelerine de yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya ziyareti sonrası NATO’nun böyle bir açıklama yapması sürpriz olmadı. Batı, Erdoğan-Putin görüşmesinden duyduğu rahatsızlığı daha önce de dile getirmişti.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …