Perşembe, 29 Haziran 2017

Ömer Abdurrahman’ın “Cihad Müdafaası” kitabı Beyaz Minare Kitap’tan çıktı

cihad-01

Asrımızın büyük alim ve önderlerinden Ömer Abdurrahman’ın Cihad Müdafaası kitabı uzun yıllar sonra yeniden basıldı. Beyaz Minare Kitap tarafından 192 sayfa olarak çıktı. Ömer Abdurrahman’ın Mısır mahkemesindeki konuşmalarının genel olarak bulunduğu kitapta, Şeyh Ömer Abdurrahman ile beraber hapiste yargılanan bir şahidin Şeyh hakkındaki ifadeleri şu şekilde:

“Sonra dudaklarından savunmasının kuvvetli, güven dolu, tutarlı ve cesaret dolu sözleri dökülmeye başladı. Sözleri çok etkileyici ve sarsıcı idi. Onun konuşmasını dinlerken sanki her yer sarsılıyordu. Sesinin Hak adına yükselişi mahkeme duvarlarında yankısını buluyor, sonra dönüyor ve demir kafesleri titretiyordu.

Her tarafı kuşatan demir kafesler ve yüksek duvarlara rağmen onun sesi bütün engelleri aşıp ümmetin kalbindeki yerine ulaşıyor, ümmeti içinde bulunduğu döküklük, tembellik ve gaflet uykusundan uyandırıyor, ezeli ve ebedi gerçeğe dönmelerini haykırıyordu.

Şeyh Ömer Abdurrahman’ın sözleri bütün yalanları ve iftiralarıyla Mısır rejiminin Müslümanlarla dinleri arasına girmek için koyduğu tüm engelleri bir bir yıkıyor ve gerçeklerin yüzüne çekilen kara perdeleri yırtıyordu. Bütün bu heyecanlı anları iliklerimize kadar duyarak yaşadık. Bu öyle bir savunmaydı ki insana İmam Ahmed bin Hanbel’in (r.a.) savunmasını hatırlatıyordu…”

Şeyh Ömer Abdurrahman’ın Cihad Müdafaası kitabını online sipariş için:

http://www.beyazminarekitap.com/kitap/cihad-mudafaasi

cmimg_73644

Şeyh Ömer Abdurrahman asrımızın büyük âlimlerinden ve önderlerindendir. Akademisyen olarak rahat bir yaşam sürebilecekken ömrünün her safhasında hakkı haykırmış, mücadeleden kaçmamış ve bedelini ödemekten çekinmemiştir. Şeyhin ömrü zindanlarda geçse de yetiştirdiği talebeleri Mısır sınırlarını aşıp davasını dünyaya taşımıştır. Şu an tek başına Amerikan zindanlarında yatan Ömer Abdurrahman çağımızda tek başına bir ihlas medresesi; tek başına bir cihad, direniş ve izzet meşalesidir. Allah ondan razı olsun ve esaretten kurtarsın.

Zindanların susturamadığı alim; Ömer Abdurrahman’ın Hayatı:

http://www.medyatimes.com/Yazar-zindanlarin-susturamadigi-alim-omer-abdurrahmanin-hayati-2915.html

Blind Sheikh Omar Abdel Rahman sits and prays inside an iron cage at the opening of court session, 06 August 1989 in Cairo. Abdel-Rahman, spiritual leader of Egypt's main armed group the Moslem fundamentalist Jamaa Islamiyya, was jailed for life in January 1996 for his role in terrorist attacks, including blowing up the World Trade Center in New York in February 1993 and an assassination bid against Egyptian President Mubarak. (Photo credit should read MIKE NELSON/AFP/GettyImages)

BU HABERLER DE VAR!

Nefret Eden Kerih Görsede Tevhid Önce ve Daimidir

        ”Nefret Eden Kerih Görsede Tevhid Önce ve Daimidir” Bazı insanlar sürekli …

Dr.İyad Kunaybi – Çocuk Yetiştirmek

Küçük oğullarınız ve kızlarınız büyümeye başladıkça onlar üzerinde hâkimiyet kurmanız zorlaşır. Sonra da yeni evler …