Çarşamba, 24 Mayıs 2017

Hüseyin Gülerce de 1 numara için o ilahiyatçıyı işaret etti

indirDarbe girişimini yönlendiren 1 numaralı ismin kim olabileceğine dair açıklamalarda bulunan Hüseyin Gülerce, Cemaat’in TSK imamı olarak gösterilen ilahiyatçı Adil Öksüz’ün darbenin 1 numarası olduğunu söyledi.

Yıllarca Fethullah Gülen’in en yakınlarında yer alan Hüseyin Gülerce 24 TV’de darbe girişimini değerlendirdi.

Darbe girişiminin 1 numarasının kim olduğuna yönelik soruya yanıt veren Gülerce, “Adil Öksüz’ün o gece Akıncılar Üssü’nde görüntüleri olduğu söyleniyor. Varsa diye konuşuyorum. O zaman Öksüz darbe girişiminin kesinlikle 1 numarasıdır. Kesin. Bu darbe girişiminin merkez üssü Akıncı Üssü çıktı mı, çıktı. Orada da bu İlahiyat Yardımcı Doçenti görüldüyse kesinlikle 1 numara odur. Bunun 1 numara olduğu düşüncesini kuvvetlendiren bir şey daha var. Bu adam son 20 gün içerisinde, birisi darbe girişiminden 3 gün önce olmak üzere Pensilvanya’ya gitmiş. Kafamdaki şablona göre böyle bir darbenin son talimatlarını Fethullah Gülen son talimatlarını telefonla vermemiştir. Şifahi olarak vermiştir. Bir yardımcı ilahiyat doçenti Pensilvanya’yı kapı komşusu yapmış. Bu nasıl bir şey.” dedi.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Adil Öksüz darbe gecesi bir sivilin girmesinin mümkün olmadığı Akıncı Üssü’nde gözaltına alındı. Öksüz sorgusunun sonunda hızlıca serbest bırakıldı, savcının itirazı da reddedildi. Öksüz hala firari.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …