Cuma, 23 Haziran 2017

Halep kuşatmasının kırılması üzerine İslami Gençlik Ankara’da lokum dağıttı

photo_2016-08-07_16-52-07Halep merkezde 300 bin Müslümanın kuşatma altında kalışı sona erdi. Halep’te Esed ve YPG işbirliği ile Kastillo yolunu ele geçirmişlerdi ve 25 gündür Halep merkeze insani yardım ve cephane ulaştırılamıyordu. Bugün Fetih Ordusu güneyden kuşatmayı kırmayı başardı.

İslami Gençlik Hareketi Halep kuşatmasının kırılması üzerine Ankara’da lokum dağıttı.

İslami Gençlik’in açıklaması şu şekilde:

Zalim Esed ve işbirlikçileri İran ve Rusya tarafından 300 bin Müslümanın yaşadığı Halep 25 gündür kuşatma altındaydı.

Şam topraklarındaki Ehli Sünnet halkı ezmek üzere biat etmiş bu kirli ittifakın sekiz aylık çabası, Fetih Ordusu mücahidlerinin 7 günlük operasyonu sonucunda boşa çıktı. Kafirlerin çabalarını boşa çıkartıp Müslümanlara zafer nasip eden Allah’a hamd olsun. Böylelikle Ortadoğu’da eli kanlı emperyalistler ve onların yerli işbirlikçilerinin dediği değil, Allah’ın dediğinin olduğu bir kez daha tescillendi.

Halep zaferi herkes şahid ki tüm mazlumları sevindirdi, dünyadaki tüm zalimleri de kahretti. İslami Gençlik Hareketi olarak bu kutlu zafere vesile olan Şam’ın izzetli mücahidlerini ve Şam’ın izzetli halkını kutlarız. Allah bu zafere vesile olan herkesten razı olsun.

Bu fethin üzerine İslami Gençlik Hareketi olarak Hacıbayram’da lokum dağıttık. Lokumla birlikte “Çanakkale’deki Direniş Ruhu Halep’te Devam Ediyor!” konulu dergimizi de halkımıza dağıttık.

Halkımız dergimize ve lokuma ilgi gösterdi, Halep’teki kuşatmanın kırılması müjdesini birçok Müslüman dün ilk bizden duymuş oldu.

İslami Gençlik Hareketi
1

2

3

photo_2016-08-07_16-53-16

5

kaynak: www.islamigenclikhareketi.com

BU HABERLER DE VAR!

Mevlüt Çavuşoğlu: ”Hamas’a İsrail’i tanıması için baskı yaptık”

Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, Türkiye’nin Hamas’a silah bırakıp İsrail’le müzakerelere başlaması için baskı yapığını açıkladı. …

Tartışmaların odağındaki isim Şeyh Said kimdir?

1865 yılında Elazığ’da doğan Şeyh Said, özellikle son günlerde tartışma konusu oldu. Bazı çevrelerce isyancı, …