Çarşamba, 22 Şubat 2017

Fransız meclis üyesi Myard: “Türkiye’de iç savaş çıkacak”

32Fransa’da cumhuriyetçilerin meclis üyelerinden Jacques Myard, çok yakında Türkiye’de iç savaş çıkacağını söyledi.

15 Temmuz’daki darbe girişiminin başarısız olmasına içerleyerek, Türkiye ile ilgili olumsuz yorumlarda bulunan Batı’dan, şimdi de felaket senaryoları geliyor.

Kanada’da yayınlanan Ermeni gazetesi Horizon’s Weekly, Fransız meclis üyesi Jacquards Myard’ın, Türkiye’de iç savaş çıkacağına dair açıklamalarına geniş yer verdi. Demokrasi ve insan hakları gibi bir çok iç ve dış meselede, Avrupa Birliği’nin Tükiye’ye haklı eleştiriler getirdiğini ifade eden Ermeni gazetesi, Cumartesi günü Kırım’ı ziyaret eden Fransız meclis üyesi Myard’ın,Türkiye’de İslamcıların asla başarılı olamayacağını ve Erdoğan ‘ın en sonunda halkın desteğiyle değil, isteksizliği ve tepkisiyle yüzleşeceğini yazdı.

Gazeteye göre, hadsiz Fransız ” Bugün Erdoğan’ın Türkiye’deki İslamcı destekçileri çok gibi görünse de, Erdoğan, adım adım halkın isteksizliği ve tepkisiyle karşılacak. Erdoğan’ın Işid ile oynadığı tehlikeli oyun, ülkeyi iç savaşa sürükleyecek” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Orta Doğu’da Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurma hayallerini kurduğunu ama çok yanıldığını dile getiren küstah meclis üyesi, Mısır ve Suriye’nin Ankara tarafından yönetilmek istemediğini vurgulayarak, Erdoğan’ın İslam dünyasındaki lider duruşundan olan korkusunu dile getirmiş oldu.

Yeni Akit

BU HABERLER DE VAR!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Sünni Rakka halkı iki seçenek arasında kalsa IŞİD’i seçer”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Rakka’daki Sünni Arap halkını, DAEŞ ile Şia grupları ya da DAEŞ …

Bakan Çavuşoğlu’ndan Fırat Kalkanı açıklaması: “ABD’den asker istedik”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “ABD’ye yerel ılımlı güçlere destek olunması amacıyla sahaya özel kuvvetlere bağlı …