Pazartesi, 26 Haziran 2017

Fethullah Gülen CNN’e konuştu: ‘Darbeden çok Hollywood filmlerine benziyor!’

76159_640x353

15 Temmuz darbe girişimini düzenleyen FETÖ’nün lideri Fethullah Gülen, ABD’nin medya kuruluşlarından CNN’e verdiği röportajda dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Darbe girişimi ile bağlantılı olduğunu yine reddetti

CNN’de yayınlanan GPS programında gazeteci-yazar Ferid Zekeriya’nın sorularını yanıtlayan Fethullah Gülen, darbe girişimiyle doğrudan bağlantısı olduğuna dair suçlamaları bir kez daha reddederek, olayın uluslararası bir komisyon tarafından derinlemesine incelenmesi önerisini yineledi. Gülen, “Bu suçlamanın 10’da 1’i bile doğru çıksa ‘başımı öne eğip, doğruyu söylüyorlar, bırakın beni götürsünler, beni assınlar’ derim” diye konuştu.

‘Bir tür senaryo!’

Darbe girişimin ardından binlerce kamu çalışanının görevlerinden ihraç edildiğine dikkati çeken Gülen, “Bu açıkça önceden damgalandıklarını ve bu tür bir operasyon için bir senaryoya ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor” ifadesini kullandı.

Gülen, darbe girişiminde bulunanlar arasında kendisine sempati duyanların olabileceğini, eğer varsa bu kişilerin ulusa ihanet ettiğini, kendisinin uzun zamandır savunduğu fikir ve düşüncelere saygısızlık ettiğini kaydetti.

‘Demokrasiye karşı çıkanları lanetliyorum!’

Tüm hayatı boyunca darbelere karşı çıktığını vurgulayan Gülen, “Darbeler insanları böler ve birbirine düşürür. Bu düşmanlık şu anda Türkiye’de olduğu gibi gelecek nesilleri de etkiler. Demokrasiye, özgürlüğe, cumhuriyete karşı darbelere başvuranları lanetliyorum” diye konuştu.

‘Olanlar darbeden çok Hollywood filmine benziyor’

Gülen, “Olanlar askeri darbeden çok bir Hollywood filmine benziyor, sahnelenmiş bir senaryo gibi görünüyor. Zaten planladıkları bir şeyi uygulamaya sokmak için zemin hazırladılar gibi anlaşılıyor” dedi.

Gülen’e Erdoğan sorusu

Gülen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir mesajının olup olmadığı şeklindeki bir soruyu, “Allah’ın huzuruna tüm bu işlediği günahlarla çıkmamasını dilerim sadece” şeklinde yanıtladı.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …