Cuma, 23 Haziran 2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan Meksika televizyonuna konuştu

cumhurbaskani-erdogan-meksika-televizyonuna-konustu,0TQDaaI1s0acZnd1AXZjDgCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İdam denilen olay veya darbeler, demokrasilerin tam karşıtı olarak gördüğümüz konulardır. Bunları biz demokrasiye inanmış insanlar olarak konuşmak istemeyiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan darbe girişimi sonrası Brüksel’den Türkiye’ye ziyarette bulunulmamasını da eleştirdi.

Erdoğan, “Benim şimdi 237 insanım ölüyor, parlamento binam bombalanıyor, sadece bir telefonla diyorlar ki işte geçmiş olsun, darbeye karşı verdiğiniz mücadelede yanınızdayız. Adamlarınızı gönderin, gelsinler. Ne Avrupa Birliği’nden gelen var, ne Avrupa Konseyi’nden gelen var” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullah Gülen’in iadesi konusunda Türkiye’den belge talep eden ABD’yi de eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz sizden bir teröristi istiyorsak, o teröristi bize vermelisiniz. Eğer bizden belgeler falan istemeye kalkarsanız, o zaman biz terörle mücadele edemeyiz” dedi.

ABD’de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerini de değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, adaylardan Hillary Clinton ile ileri derecede hukuku olduğunu ifade etti.

Cumhuriyetçilerin adayı Donald Krump için de, “Sayın Donald’la herhangi bir hukukum yok, sadece bu kampanyada Donald Trump’ı duydum, izliyorum” dedi.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …