Çarşamba, 24 Mayıs 2017

Yemen Ensaruş Şeria Özel Kuvvetler Taburu Eğitimi Kampı (Video)

998Arap Yarımadası el-Kaidesi (AQAP) özel kuvvetler taburu muaskeri olan Hamza Zincibari Askeri Eğitim Kampını gösteren bir video yayınladı. Ensaruş Şeria Arap Yarımadası el-Kaidesi Yemen’deki cephesidir.

Amerika Hamza Zincibari’yi insansız hava uçaklarıyla Şubat 2016’da şehid etti. Zincibari Abyan, Bayda, Hadramut, Lahj ve Şabva vilayetlerinin önde gelen saha komutanlarındaydı. Ensaruş Şeria’nın Caar kasabasını ele geçirmesini Aralık 2015’te o sağladı.

-small

El Kaide yapılanmasının Yemen kolu Ensaru’ş Şeria hareketinin önemli liderlerinden Hamza Zincibari’ye atfen kurulmuş olan ”Komutan Hamza Zincibari Rahimehullah” askeri kampının eğitim görüntülerinin ve El Kaide alimlerinin kısa konuşmalarının yer aldığı 34 dakikalık bir video Al-Malahem Media tarafından yayınlanan videoyu sizlere sunuyoruz. Küresel Analiz olarak altyazı ile tam çevirisini sunacağımız videonun özetini sizler takipçilerimiz için hazırladık.

Videoda genç mücahidler silahlı ve fiziksel eğitimden geçiyorlar. Ateş egzersizlerini yapıyor ve dövüş sanatlarıyla ilgili eğitimleri yapıyorlar. Savaşçılar ayrıca nasıl saldırı yapılacağını ve silah kullanarak nasıl adam kaçıracaklarını öğreniyorlar. Eğitimin büyük bir kısmı insansız hava uçaklarına karşı kapalı mekanda yapılmaktadır.

Eski Guantanamo tutuklularından Kusi, Ensaruş Şeria eğitim kampının en önemli amacının savaş yeteneği ve silah yeteneğini öğrenmek isteyen her Müslümana bu konuda eğitmek olduğunu vurguluyor. Bu yüzden binlerce mücahidin bu kamplardan fayda görüp cihad cephelerinde etkili olabileceklerine değiniyor. Sonra da bu kamp sayesinde farklı kabilelerden ve bölgelerden binlerce muhacirin ve ensarın varlığından bahsediyor. Kusi şuna da değiniyor: “Bu insanlar el-Kaide kamplarında eğitim almalarına rağmen organizasyonun onlara bizimle çalışmaları ve bize bağlı olmaları yönünde bir baskı uygulaması yoktur.” Böyle yaparak el-Kaide’nin amacını ümmetin standartlarını yükseltmek olduğunu açıklıyor.

33

”İslam’ı zafere ulaştırmak için ve şeriatın hakim gelebilmesi için hazırlık, sabır, azim, doğru akide, sebat ve Allah için kendini feda etmek gerekir. Bizim liderlerimizin kanlarıyla, davamız galebe çalacak.” sözleri ile başlayan videoda, askeri komutan ve aynı zamanda Yemen El Kaide sözcüsü Ömer Batrafi, şehid Şeyh Ebu Yahya el-Libi, Şeyh Habib es-Sudani Cihada hazırlığın önemini vurguladı.

Ömer Batrafi

Yemen El Kaide sözcüsü Ömer Batrafi  konuşmasına başlayarak Cihad hazırlıklarını zorunlu kılan delillerin arasında Allahu Tealanın Enfal 60’da buyurmuş olduğu “Onlara karşı elinizden geldiği kadar gerek Allah’ın gerekse özünüzün düşmanlarını ve bunlar dışında Allah’ın bildiği, fakat sizin bilmediğiniz gizli düşmanlarınızı yıldırıp caydıracak savaş gücü ve atlı savaş birlikleri hazırlayın.” ayeti olduğunu zikretti. Sünnetten delilleri sunarak naklettiklerinden:

Sa’di (rahimehullah): “Bu (hazırlık) mümkün olan tüm hazırlıkları kapsar. Zihin gücünden, vücut ve silah ve mücadelede destek olabilecek herşeyi.”

Şeyhul İslam İbn Teymiye : “Acizlik olduğu zaman kuvvet hazırlayarak ve atlar besleyerek cihada hazırlık yapmak gerekir. Çünkü vacibin ancak kendisi ile yerine getirildiği şey de vaciptir.”

Peygamber (sav) : “Her kim atıcılığı öğrenir de sonradan terk ederse bizden değildir.”

El-Menevi : “Bu, dinini müdafaa etme ve düşmanı püskürtme kabiliyetini elde ettiği için (böyle)dir ve böylece cihadı sürdürmek onun için zorunlu olmuştur. Eğer terk eder ve unutursa, ona farz olan bir şeyi saklamış olur, ve böylece bir günahkar olur.”

Ömer Batrafi İslam düşmanlarına karşı cihadın devam edeceğini ve Mücahidlerin Mescid-i el Aksa kurtarılana dek silahlarını bırakmayacaklarını vurgulayarak bildirdi.

ebu yahya elbııı
Ebu Yahya el-Libi: “Kalk ey kardeşim, kalk. Kendine temiz bir yol çiz ve Allah Resulu ve ashabına tabi ol. Şüphesiz ki Cihad, hidayet yolunu bilenler içindir. Sabret ve sabırlı ol ve putlara tapmaktan Allah’tan korkun!”

Şeyh Habib es-Sudani

Şeyh Habib es-Sudani: Bir eğitim kampının savaş sanatından sadece silahlanmayı öğretmediğini, savaşçının zihni ve ruhunun şekillendiği başlangıç noktası olduğunu söyleyerek sözlerine başladı.

Şeyh Habib önemli noktalara değinerek şöyle dedi:

“Eğitmenin şeriatın hükümlerini bilmesi ve İslam’ın temelleri ve kendi ahlakında disiplinli olması önemlidir. Cihad ibadeti hakkında gerçek bir anlayışı olmalı. Savaşmayı bilmek, amacının ne olduğu, gayesi, menheci ve sınırlarını bilmek Müslüman için şarttır.
 
Bu eğitim kampının komutan Şeyh Hamza Zincibari’nin ismini taşıması sürpriz değil. Bu özel görev kuvvetleri eğitim kampı ise, Hamza Zincibari bu özel görev kuvvetlerinin lideriydi. O sadece askeri bir lider değildi, daha çok ‘Ben ne kadar kötü bir Kur’an hamili olurum, eğer ki düşman size benim tarafımdan ulaşırsa’ diyen bir Kur’an hamiliydi.
 
Selim Mevla Ebu Huzeyfe’nin demesiyle: ‘Hamza (rahimehullah) Kur’an’ı hakikatiyle tutardı.’ O bir ilim talebesi ve bir Mücahid idi, o insanlar arasında uzlaşı sağlardı. Ve grubu tarafından saygı duyulan bir liderdi. Sözlerinden önce davranışlarıyla Allah’a çağırırdı. Böylece onunla ve onun emsalleriyle övünmek ümmet için bir haktır.
 
Ve onun adımlarını takip etmek için onun ismini yükseltmek Mücahidlerin hakkıdır. Ey Amerika, siz Hamza Zincibari’yi öldürdünüz, ama siz kendi amacınıza ulaşmaktan çok uzaktasınız. Ve işte burada, onun kanıyla sulanan ağaç ve azalarıyla korunuyor ve sarkıyor, gelişiyor ve olgunlaşıyor.
 
Onun meyveleri şuan burada. Biz, hayatı şehadet olan ve liderlerinin fedakar olduğu bir milletiz. Öyleyse kininizden geberin, ey Amerika! Sancağı tutan sahadakiler Hamza’nın öğrencileridirler.”

Özel Team

Videonun  çarpıcı  konuşmalarından bir tanesi de askeri eğitim kampındaki özel timinde yer alan bir Mücahidin konuşması.

Mücahid sözlerine başlamadan evvel, yardımıyla İslamı izzetlendiren, gücüyle şirki yerle bir eden, Allah’a hamd ettikten sonra Allah düşmanlarına şöyle seslendi:

“Ey Allah’ın düşmanları! Sizlere acılarınızı artıracak hazırlıklar yaptık. Komutan Hamza’yı öldürmeniz, sadece şehid kanıyla ayaklanan bir Ümmet ayaklandırdınız!

Hamza’yı öldürdünüz. Peki Cihadı öldürebildiniz mi? Veya ilkeleri öldürebildiniz mi? Heyhat, Heyhat!  Hamza’nın kim olduğunu Abyan’a, Şabvah, Bayga ve Hadramut’a sorun. Hamza’nın kim olduğunu Yemen’e sorun. Sizlere cesaretinden, erkekliğinden, kahramanlığından bahsederek cevap vereceklerdir.”

Mücahid korku salan sözlerini esirgemeyerek, düşman Amerikalılara şu önemli sözlerini yöneltti:

“Ey Amerikalılar! Eğer erkekseniz savaş meydanına inin! Afganistan, Irak ve Somali de tattığınızdan çok daha fazlasını size tattıracağız! Bizden size gelebilecek en kötüsünü bekleyin…! Bekleyin! Bizlerde beklemekteyiz!”

Mücahid Filistin’deki kardeşlerine, zafer gelinceye kadar onları yüzüstü bırakmayacaklarını vaatte bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

We Are Comıng Aksa

Küresel Analiz / Özel Haber

37 48 488 10-768x432 31 32
34 45 36

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Lübnanlı sunucudan Nasrallah’a dava

Lübnanlı program sunucusu “savaş suçu işlediği ve birçok Arap ülkesinde mezhepsel fitneye sebep” olduğu gerekçesiyle …