Çarşamba, 22 Şubat 2017

Türkistan İslam Cemaatinden yeni video: “Haydi cihada!” (neşid)

777666Suriye’de zalim Esed ve İran ordularına karşı Sünni halkı ve topraklarını korumak için cihad eden Türkistan İslam Cemaati “Haydi cihada” başlıklı bir video yayınladı. Türkistanlı Müslümanları cihada davet eden video-neşidin çevirisinin bir kısmı şu şekilde:

“İslam dünyası yangın yeri. Kardeşlerim din için ellerini ayaklarını kollarını kaybedenler fedakarlık yapanlar mücahidlerdir. İmanı yüzünden hapsedilmiş mahkumları nasıl zulümden kurtulur? Ağızlarımızdan çıkar sözler değil lakin Allah yolunda cihad kurtarır, işe yaramayan konuşmalar kurtarmaz. Dünyadaki zindanlar Müslümanlarla dolup taştı. Biz Müslüman mahkumların zincirlerini nasıl kırarız?

Kardeşlerin bileklerindeki zincirleri nasıl kırarız? Biz cihada dönerek kırabiliriz. Cihaddan başka yol yoktur. Bu zulümden cihad olmadan kaçamayız. Doğu Türkistan’dan Allah rızası için çıkıp cihad topraklarına yaklaştığında durmuş kardeşlere şunu söylüyorum: Kıyamet gününde geçerli bir mazereti olmayıp yaşadığı zulüm topraklarını cihad toprakları ile eşit olduğuna inananlar, cihada dönmeliler, kendi saflarını bulmalılar.”

Küresel Analiz / Özel Haber

 

BU HABERLER DE VAR!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Sünni Rakka halkı iki seçenek arasında kalsa IŞİD’i seçer”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Rakka’daki Sünni Arap halkını, DAEŞ ile Şia grupları ya da DAEŞ …

Rusya: “Suriye’de bir aracın patlaması sonucu 4 askerimiz hayatını kaybetti”

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’de bir aracın patlaması sonucu 16 Şubat’ta dört Rus askerin hayatını kaybettiğini, …