Çarşamba, 24 Mayıs 2017

Sosyal medyada ‘Darbe girişimini övmek’ gerekçesiyle tutuklamalar yapılıyor

sssDarbe girişimi sonrası sosyal medya üzerinden Erdoğan’a hakaret gözaltıları ve tutuklamaları yapılıyor. Tekirdağ’da ve Karaman’da birer kişi tutuklandı, Balıkesir’de de 3 kişi adliyeye sevk edildi. Düzce’de ise iki kişi tutuklandı.

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde Erdoğan’a sosyal medya üzerinden hakaret ettiği ileri sürülen bir kişi tutuklandı. Alınan bilgiye göre, Yeşiltepe Mahallesi’nde yaşayan V.Y, darbe girişiminin ardından sosyal medya üzerinden Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Emniyette sorgulanan şüpheli, daha sonra Çorlu Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen şüpheli, tutuklandı.

Karaman’da sosyal paylaşım sitesi üzerinden darbe girişimini öven ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen kişi tutuklandı. Alınan bilgiye göre, kent merkezinde yaşayan Mehmet K. hakkında, sosyal medya paylaşımlarındaErdoğan’a hakaret ettiği ve darbe girişimini övücü yazılar yazdığı gerekçesiyle inceleme başlatıldı. Karaman Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, sosyal paylaşım sitesi üzerinden darbe girişimini öven ve Erdoğan’a hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen 3 kişi gözaltın alındı. Soruşturma kapsamında “anayasal düzeni bozmaya teşebbüs”, “suç ve suçluyu övme”, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret” suçlamalarıyla gözaltına alınan B.T, E.B. ve F.B.O adliyeye sevk edildi.

Düzce merkez ve Akçakoca ilçesinde, sosyal medya hesaplarında darbe girişimini destekleyen paylaşımlarda bulunarak Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan iki kişi tutuklandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edilen bu kişiler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …