Cuma, 23 Haziran 2017

Mogadişu’da şehadet saldırısını gerçekleştiren Şebab askeri, eski Somali milletvekili çıktı!

dört-tonlu-resim-şehid2010 yılında Şebab’a katılan eski Somali Parlementosu milletvekili olan Salih Nuh Muhammed’in, işgalci Afrika Birliği askeri üssü yakınlarında Mogadişu havaalanında gerçekleştirilen bombalı araç saldırısında şehadet operasyonunu yapan kişi olduğu açıklandı.

El Kaide’nin Somali kolu eş-Şebab tarafından yapılan açıklamada 2010 yılında hükümetin İslam’a uygun hareket etmediği gerekçesiyle milletvekilliğini bıraktığı ve Şebab saflarına katıldığı bildirildi.

Salih Nuh Muhammed’in gerçekleştirdiği saldırıda Somali’nin başkenti Mogadişu’daki en büyük üs kabul edilen Havaalanı içinde işgalci “Afrika Birliği Barış Gücü” AMISOM birlikleri hedef alındı. Saldırı havaalanı kapısında, BM askerleri hedef alınarak yapıldı. 9 BM askeri, 3 de AMISOM askeri öldü.

Nuh Muhammed, 2000 ve 2010 yılları arasında hükümet yetkilisi olarak parlamentoda görev almıştı. 57 yaşındaki Nur Muhammed Şebab tarihinde şehadet saldırısı düzenleyen en yaşlı ikinci kişi oldu.

MP

Saldırı sonrası Mogadişu’dan çekilen bir resim:
2016-07-26-mogadisu-havaalaninda-artarda-2-buyuk-patlama-saldiri-foto (1)
Ümmeti İslam

BU HABERLER DE VAR!

Arakanlı müslümanlar için 3,2 milyon dolarlık yardım çağrısı

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC), Arakan’dan Bangladeş’e iltica eden Arakanlı müslümanların ihtiyaçlarının karşılanması …

Batı Afrika’da El Kaide’nin birleşme hamlesi

Geçtiğimiz ay Ensar Din “El Kaide’nin Sahra kolu”, El Murabitun hareketi ve Macina ketibesi Nusret …