Pazar, 28 Mayıs 2017

İstanbul merkezli ‘Fuat Avni’ operasyonu 28 kişi gözaltına alındı

1270524_620x410Rota Haber, Subuo Haber, Aktif Haber, Haberdar, Merkür Haber isimli internet sitelerine erişim yasağı getirilirken, yöneticileri gözaltına alındı.

28 şüpheli emniyete götürüldü. Haklarında “Toplumda Algı Yaratmak”, “Devlet Büyüklerini Küçük Düşürmek”, “Resmi Kurumlarını İtibarsızlaştırmak” ve “Darbeye Zemin Hazırlamak İçin Örgütlü Olarak Hareket Etmek” suçları kapsamında işlem başlatıldı. Şüphelilerin amacının FETÖ/PDY’ye bağlantılı olarak sosyal medya üzerinde Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı koymak, darbeye zemin hazırlamak olduğu iddia edildi. Emniyetteki sorguları devam eden 28 kişinin adliyeye sevk edileceği öğrenildi.Hakkında gözaltı kararı bulunan isimlerden Haberdar Genel Yayın Yönetmeni Said Sefa’nın ise adresinde bulunamadığı öğrenildi.

Twitter’daki “Fuat Avni” hesabıyla ilgili yeni bir iddia var. Savcının dosyasına göre “Fuat Avni” hesabını yöneten ismin Aydoğan Vatandaş olduğu iddia edildi.

Star’da yer alan haberde “Fuat Avni” mahlaslı kullanıcının ABD’de de yaşayan Today’s Zaman yazarı Aydoğan Vatandaş olduğu iddia edildi. Habere göre Bakırköy Başsavcıvekiliği’ne getirilen Okan Özsoy’un tamamladığı dosyada “Fuat Avni” ve ekibi detaylı şekilde anlatıldı.

İddialara göre istihbarat paylaşımı kapsamında FBI, hesabı yöneten kişinin ABD’de yaşayan Aydoğan Vatandaş olduğu bilgisini verdi. Vatandaş’ın hesabı ilk kuran ve bir süre yöneten Sait Sefa’dan sonra görevi üstlendiği ileri sürüldü.

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …