Cuma, 23 Haziran 2017

IŞİD’den YPG’nin elindeki Kamışlı’ya kamyonla bombalı araç saldırısı: 44 ölü

SURIYE'NIN KAMISLI KENTINDE BUGUN GERCEKLESEN BOMBALI SALDIRIDA COK SAYIDA KISININ OLDUGU VE YARALANDIGI BELIRTILDI. FOTO:DHA

Suriye’nin Türkiye sınırı yakınlarında PYD denetimindeki Kamışlı kasabasını hedef alan bombalı saldırıda en az 44 kişi hayatını kaybetti. Haseke’deki YPG’nin karargâhının yakınlarında bomba yüklü bir kamyonla gerçekleştirildiğini bildirdi.

Devlet televizyonunun patlamadan hemen sonra verdiği fotoğraflar yıkımın çok geniş bir alanı etkilediğini ve yıkıntılardan dumanların çıktığını gösteriyor.

Bombanın açtığı krater

Şu anda bilinen yaralı sayısı ise yüzü geçiyor.

IŞİD kendi haber ajansı Amaq üzerinden, bir canlı bombacının Kamışlı Asayiş ve yönetim binalarının yakınlarında bir kamyona yüklenmiş patlayıcıları infilak ettirdiğini duyurdu.

İlk aşamada iki araçla yapıldığı düşünülen saldırının aslında bir tek kamyonla yapıldığı ikinci patlamanın yakındaki bir yakıt deposunun infilak etmesiyle meydana geldiği kaydediliyor.

İnsanlar yıkıntılar altından çıkarılıyor

Bölgede YPG ile Esed ordusu kontrolünde iki ayrı hastane bulunuyor. Ölenler arasında YPG militanları ve sivillerin olduğu açıklandı.

Patlamanın etkisiyle Mardin’in Nusaybin ilçesinde birçok ev ve iş yerinin camları kırıldı.Ziya Gökalp Caddesi’nde bir iş yerinin kırılan camı Mehmet Sait Biçen (68) ve Nasrettin Dikkat’in (76) üzerine düştü. Yaralanan Biçen ve Dikkat, çevredekiler tarafından kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …