Pazartesi, 26 Haziran 2017

İşgalci İsrail askerleri Filistinli genç kızı vurdu

CoWvx8SXYAAc73Zİsrail güçleri Kudüs’ün kuzeyindeki askeri kontrol noktasında “dur” ihtarına uymadığı ileri sürülen bir Filistinli genç kızı vurarak yaraladı. İsrail ordu sözcüsü Luba es-Semra, yaptığı yazılı açıklamada, Kalendiya askeri noktasına hızla yaklaşan Filistinli bir genç kızın görevlilerin dur ihtarına karşılık vermediğini ifade etti.

Sözcü, bunun üzerine sınır koruma muhafızlarının Filistinlinin vücudunun alt kısmını hedef alarak ateş açtığını kaydetti. Yaralı Filistinlinin çantasının incelenmesi için olay yerine bomba imha uzmanı ile polis ekibinin çağrıldığı aktarıldı.

Açıklamada, Filistinli gencin bilincinin yerinde olduğu belirtilirken sağlık durumuna ilişkin ayrıntılı bilgi verilmedi. Öte yandan Filistin Kızılayı, yaralı Filistinliye müdahale etmek isteyen sağlık ekiplerinin İsrail askerleri tarafından engellendiğini açıkladı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre ise olayın ardından Kudüs ile Ramallah arasındaki askeri kontrol noktası geçişlere kapatıldı.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Lübnanlı sunucudan Nasrallah’a dava

Lübnanlı program sunucusu “savaş suçu işlediği ve birçok Arap ülkesinde mezhepsel fitneye sebep” olduğu gerekçesiyle …

Afganistan’da Taliban’dan karakola operasyon

Afganistan’ın batısındaki Farah vilayetinde Taliban mensuplarının bir karakola gerçekleştirdikleri operasyonda Kabil hükümetine bağlı 8 polis …