Pazar, 28 Mayıs 2017

Hint Yarımadası El Kaidesi’nden Keşmir Müslümanlarına mesaj: “Burhan Wani’nin yolunu sürdürün”

xxxxHint Yarımadası El Kaidesi, Keşmir Müslümanlarına yönelik teşvik mesajı yayınladı.

Mesajda Keşmir Müslümanlarına hitaben; geçtiğimiz günlerde işgalci Hint ordusuyla çatışmada şehid düşen Hizbul Mücahidin komutanı Burhan Wani’nin yolunu sürdürmelerini söylendi.

Müslümanları işgalci Hint ordusuna karşı direnişe çağıran el Kaide, molotoflarla ya da kafir güçlerin boğazını yaracak bir hançer, bir bıçakla da olsa saldırı gerçekleştirmelerini söyledi.

Mücahid komutan Burhan Wani ve dava arkadaşlarının cihadının hak yolda olduğu mesajda belirtilirken, Keşmir Müslüman halkının buna vereceği karşılığın birkaç günlük üzüntü ile sınırlı kalmaması gerektiği vurgulandı ve saldırıları planlamak için teşvik edildi.

Hizbul Mücahidin’in komutanı Burhan Wani 8 Temmuzda şehid edilmiş, ardından Keşmir Müslümanları ayaklanarak günlerce polisle çatışmıştı.

Şehid komutan Burhan Wani’nin Keşmir’deki cenazesi Hint rejimine karşı Müslümanların gövde gösterisine dönüşmüştü:

CnWQBghXYAA8x62

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

CIA’e yakın siteden NATO’ya sert eleştiri: “Taliban’ın kazanmasının sebebi işte bu”

CIA’e yakınlığıyla bilinen bir haber-analiz sitesi, Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi’nin ülkenin en önemli vilayet …

9 meslektaşını öldüren Taliban sempatizanı polis, karakolu ateşe verip kaçtı!

Afganistan’ın kuzeyinde Kunduz vilayetinde Afgan polis gücünde görevli bir polis memuru görev yaptığı kontrol noktasında …