Çarşamba, 24 Mayıs 2017

FETÖ’nün darbe girişimi Paris’te protesto edildi

230720162027023301147_2Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi, Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen gösteride protesto edildi.

Eyfel Kulesi yakınlarındaki Trocadero Meydanı’nda gerçekleştirilen gösteriye yaklaşık 500 Türk ve Fransız vatandaşı katıldı.

Başlangıcında İstiklal Marşı’nın okunduğu gösteride protestocular, “Şehitler ölmez vatan ölmez”, “İdam gelsin, idam isteriz”, “Vur vur inlesin, FETÖ dinlesin”, “Herşey vatan için” sloganları attı.

Göstericiler, “Darbelere Hayır”, “Halkın tercihine saygı gösterin”, “Seçimle gelen darbeyle gitmez”, “Demokrasi nöbetindeyiz” pankartları ve Türk bayrakları taşıdı.

FETÖ’nün darbe girişimini protesto etmek için gelen 55 yaşındaki Sema Şahin, AA muhabirine, “Ülkemizi desteklemek için buradayız. Türkiye’nin yanındayız. Biz burada olsak da kalbimiz orada. Onun için bütün dünyada barış istiyoruz. Hepimiz kardeşiz. Kimse ölmesin, kimse kimseyi vurmasın. Ama vatanımız için ölürüz. Cumhurbaşkanımızın arkasındayız, o doğru yoldadır.” dedi.

AA

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …