Pazar, 28 Mayıs 2017

FETÖ yargı mensuplarının mağdurları için, iade-i itibar mümkün mü?

2016-07-24-numan-kurtulmus-fetocu-yargi-magdurlari-icin-konustuBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, A Haber canlı yayınında FETÖ terör örgütü mensuplarından olan hâkim ve yargıçların verdiği kararları hakkında kendisine sorulan soruyu yanıtladı.

İşte o konuşma;

(FETÖ terör örgütüne üye olup) Tutuklanan hakimler ve yargıçlar var, bunların zamanında verdiği kararlar var, bu kararlar artık tartışmaya açılmalı mıdır.? Neler yapılabilir.? Sizin kişisel görünüş nedir? sorusuna Numan Kurtuluş şöyle cevap verdi.

“Ben hukukçu değilim, bilmediğim konuda konuşup milletimizi yanıltacak bilgiler vermek istemem ama yasal zemini hazırlayarak belki bir iade-i muhakeme gibi bir süreç açılabilir mi?

Bunları adalet bakanlığı çalışır, gerçekten çok  açık yani bunlar söyleniyordu, şimdi çok net hale geliyor.

İtiraflar ortaya çıkıyor. Bunlar hâkim falan değil, dışarıdaki imamlarından aldıkları emirle kimleri hapsettikleri, kimler hakkında ne tür suçlar işledikleri şimdi ortaya çıkıyor.

Ve şu ana kadar belki bildiklerimizin işin çok az bir kısmı. Dolasıyla burada hukukçular, adalet bakanlığımız gerekli çalışmayı yapabilir, böyle bir yolda açılabilir.” diye konuştu

Medyatimes

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …