Pazar, 28 Mayıs 2017

FETÖ örgütünün ABD ordusuna da sızma çalışmaları ortaya çıktı!

xxFethullah Gülen cemaatinin ABD askerlerinin çocuklarına yönelik okullar açıp ABD ordusuna sızmaya çalıştığı belirtiliyor.

The Hill tarafından yapılan 31 Mart 2016 tarihli haberde, Fethullah Gülen cemaatinin ABD askeri üslerine açtığı, ABD askerlerinin çocuklarına yönelik okullarla ABD ordusuna sızmaya çalıştığı belirtiliyor.

Haberde Nevada’da bulunan Coral Academy of Science Las Vegas (CASLV) isimli kurumun ABD Hava Kuvvetleri ile görüşerek Nellis Hava Kuvvetleri Üssü’nde okul açmaya çalıştığı söyleniyor.

CASLV’nin Gülen cemaatini bağlı bir kurum olduğu söylenirken, Gülen’in ABD’nin 26 eyaletinde 140’ın üzerinde okulu olduğu aktarılıyor. Bu okulların ABD devletinin kaynaklarını “ülke içerisinde ve kürsel olarak siyasi güç kazanmak” için kullandığı belirtiliyor.

Gülen cemaatinin H1-B vizeleri alarak Türkiye’den ABD’ye öğretmen getirdiği de söylenirken, kurumun bu vizelerin en büyük alıcısı olduğu aktarılıyor. Cemaatin bu vizeleri sahiplerine maaşlarının bir kısmını cemaate vermeleri karşılığında verdiği bildiriliyor.

ABD’ye götürülen öğretmenlerin “gizli bir puanlama sistemine” tabi oldukları ve öğrencilerini “Gülenist ideoloji” ile yetiştirmelerinin beklendiği aktarılıyor.

Okulların kendilerini savunmak için Fethullah Gülen ile olan bağlarını kabul etmedikleri söylenirken, okulların yöneticilerinin sadece Gülen’in dini öğretilerinden “ilham aldıklarını” söyledikleri kaydediliyor. Gerçekteyse bu okulların bir kaç imamın kontrolünde olduğu belirtiliyor.

Nellis Hava Kuvvetleri Üssü’nün Gülen cemaatinin okul açmaya çalıştığı ilk üs olmadığı da aktarılırken, Davis-Monthan üssünde 2009 yılında benzer bir okul açıldığı ve başka ABD askeri üslerinde de okul açmak için girişimlerde bulunulduğu bildiriliyor.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …