Cuma, 23 Haziran 2017

Fethullah Gülen FETÖ’cü ablalar için ‘Başörtüsü şart değil, açık giyinmek serbest’ fetvası vermiş!

FETÖ’ye ait kadın yapılanması hakkında çok ciddi iddialar ortaya çıktı.

Örgüt içerisinde çok güçlü kadın yapılanması var

FETÖ yapılanması içerisinde erkekler kadar güçlü olan kadın örgüt üyelerin faaliyetlerine devam ettiği belirtildi.

Başlarını açmalarına izin verilmiş!

Alınan bilgilere göre bürokraside rahat faaliyet gösterebilmeleri için FETÖ’cü ablaların neredeyse tamamının başı açık. Kamufle olmalarına yardımcı olacaksa açık elbiseler giyinmelerine de izin veriliyor.

Birçok masabaşı işler bürokrasideki kadın örgüt üyelerine yaptırılıyor

Edinilen bilgilere göre FETÖ yapılanmasında kadınlar erkekler kadar örgütlü. Sadece ev kadınlarına yönelik faaliyetlerde bulunmuyorlar. Emniyette, üniversitelerde, TSK’da, bürokraside ve özel sektörde kadın FETÖ’cüler oldukça etkili. Daha az dikkat çektiği için birçok masabaşı kirli işler bürokrasideki kadın örgüt üyelerine yaptırıyorlar.

‘Dini inançları nedeniyle gözaltına alınmış’ gibi algı yaratıyorlar 

FETÖ, bütün kirli işlerini kadın örgüt üyelerine yaptırırken, gözaltına alındıklarında ise duygu sömürüsü yapmaktan da çekinmiyor. Sanki dini inançları nedeniyle gözaltına alınmış gibi bir algı yaratıyorlar.

FETÖ ablaları il imamlarına bağlı

FETÖ yapılanması içerisinde kadın imamlar ilçe, mahalle, kasaba örgütlenmesi içerisinde çalışıyor. Her merkezin bir sorumlusu var. Ama kadın imamların Türkiye imamı ya da bir il imamı yok. Örgüt bütün kirli işlerini kadınlara yaptırıyor ama yönetici olarak ablalara güvenmiyor. Bu yüzden ablaların tamamı erkek il imamına bağlı. Her merkezde kadın dernekleri kurarak toplantılar yapıyorlar. Burada önemli miktarda himmetler toplanıyor.

15 Temmuz’dan sonra ‘kermes’ adı altında himmet toplamaya devam ettiler

Yetkililerden alınan bilgiye göre FETÖ’cü kadın dernekleri FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da Türkiye çapında faaliyetlerine devam ediyor. Kermes adı altında örgüte para toplayan kadın üyelerin bu faaliyetleri darbe girişiminden sonra da kesintiye uğramadan devam etti.

FETÖ dışından evlenmeleri yasak

FETÖ yurtlarında yetişen, FETÖ bursu ile okuyan ve örgüt tarafından işe sokulan kadın örgüt üyelerinin bu yapının dışından birisi ile evlenmeleri kesinlikle yasak. Ancak imamların izin verdikleri isimlerle stratejik evlilikler yapabiliyorlar. Bürokraside, emniyette, TSK’da, siyasette ve iş dünyasında sızmak istedikleri aileler varsa burada FETÖ’nün ablaları devreye giriyor. Stratejik evlilikler yaptırılarak bu ailelere damat ve gelinler sokuluyor. FETÖ yapılanması içerisinde bunun yüzlerce örneği bulunuyor.

Fetvayı Gülen’den almışlar: ‘Başörtüsü şart değil, açık giyinmek serbest’

Bürokraside rahat faaliyet gösterebilmeleri için FETÖ’cü ablaların neredeyse tamamının başı açık. Kamufle olmalarına yardımcı olacaksa açık giyinmelerine de izin veriliyor. Kamuda başörtüsü serbest olmasının ardından hiçbir FETÖ’cü ablaların başını kapatmaması da dikkatlerden kaçmamış. Bütün bu fetvanın tamamı ise Fethullah Gülen’den geliyor.

Fethullah Gülen’i aklamaya çalışıyorlar

15 Temmuz darbe girişiminden sonra da faaliyetlerine devam eden FETÖ kadın dernekleri himmet toplamanın yanısıra darbenin komplo olduğu söyleyerek Gülen’i aklamaya çalışıyor.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …