Çarşamba, 24 Mayıs 2017

Darbeci komutanın ses kaydı ortaya çıktı: “Doğrudan ateş edin” (video)

578fc02218c773434cd0b486FETÖ/Paralel yapı mensubu komutanın darbe günü yaşanan olaylarla ilgili kan donduran ses kaydı ortaya çıktı. Ses kaydında darbeci komutan, “İnsanların üzerine ateş açın, TSK yönetime el koymuştur, askerin sözü devlettir” dediği duyuluyor.Kaynak: Darbeci komutanın kan donduran ses kaydı: “Doğrudan ateş edin”

FETÖ mensubu darbeci askerlerin başlattığı darbe girişiminde Çengelköy’deki katliamla ilgili ortaya çıkan ses kaydı kan dondurdu. Konuşmalarda FETÖ/Paralel yapı mensubu darbeci komutan, “Şu an askerin sözü devlettir” sözüyle komutasındaki darbeci askerlere insanların üzerine doğrudan ateş açma talimatı veriyor. Ses kaydına darbeci komutan, sinirlendiği bir kişiye “Paramparça ettirme kendini” dediği de duyuluyor.Kaynak: Darbeci komutanın kan donduran ses kaydı: “Doğrudan ateş edin”

Darbeci komutanın kan donduran ses kaydı:

15 Temmuz FETÖ’cü darbe kalkışmasında ele geçirilmek istenen yerlerden biri de Çengelköy Sabancı Polis Merkeziydi. Polisle çatışmaya giren darbecilerin, direnen vatandaşlara doğrudan ateş açılması emri vermesi ile yaşamını yitirenler ve yaralananlar olurken bölgeye gelen takviye polislerin müdahalesi sonucunda merkez tekrar polisin kontrolüne geçti. O anlara ait bir ses kaydı ise FETÖ mensubu darbeci askerlerin nasıl acımasız olduğunu gözler önüne serdi.

“İt sürüleri dağıldı mı?”

Çengelköy’de katliam yapan darbecilerin ses kaydında kendilerine karşı gelen bir kadın “Sizi ben doğurdum bu olmamalıydı.” diyor. Bu esnada “Bana başka bir şey yaptırmayın.” diyerek etrafa tehditler savuran darbeci komutan diğer yandan da emrindekilerine “İt sürüleri dağıtıldı mı?” diye soruyor.

“Paramparça ettirmeyin kendinizi”

Ellerinde tuttukları telefonları görünce vatandaşlara kızıp “Paramparça ettirmeyin kendinizi” diye avazı çıktığı kadar bağıran FETÖ mensubu darbeci komutan, darbe karşıtları için ise “Allah’sız, kitapsız” ifadelerini kullanıyor.

“Türk Silahlı Kuvvetleri yönetime el koymuştur. Askerin sözü devlettir”

Vatandaşlara sık sık sinirlenip bağıran FETÖ’cü, “Görmediniz, ‘çalıyorlar ama çalışıyorlar’ dediniz. Aslında belayı kendiniz istediniz. Şu an TSK yönetime el koymuştur. Selamet isteyenler askerin sözünü dinlesin. Şu an askerin sözü devlettir. Onun dışındakilerin sözü çapulcularındır. Onlarla beraber olmak isteyenler sıkıyönetim yasaları ile cezalandırılacaktır.” diyor.

“Direnen kalabalığa ateş edin”

Bir asker ise “Bölgeye mühimmat nakliye yaptırabilir misiniz?” diye sorarken, FETÖ’cü komutan “Helikopterler nerede, Beylerbeyi yolu üzerine helikopterleri yönlendirin, direnen kalabalık varsa doğrudan ateş edilsin” talimatı veriyor. Daha sonra bir vatandaşa “Şerefsiz şimdi seni burada parçalamayayım, eşek gibi kokuyorsun.” deyip kelepçeletiyor.

“Vatan hainleri”

Yine bir vatandaşa hitaben “Seni gebertmeyeyim, yere yatırın şu köpeği, aşağılık herifler, vatan hainleri” şeklinde hakaretlerde bulunuyor.

Kan donduran ifadeler

FETÖ’cü askere “Söyle bütün askerlerimin alnından öpüyorum” diyen darbeci komutanın yanına gelen diğer bir darbeci askerin şu sözleri ise gözü dönmüşlüğün boyutunu gösteriyor:

“Hiç acımasınlar”

“Çengelköy kontrol altında. Helikopterleri gönderin komutanım derdest etsinler. Hiç acımasınlar efendim hiç acımasınlar.”

Trakya’dan birlikler gelecek

Tam bu sırada ise FETÖ/Paralel yapı mensubu darbeci komutan, Trakya’dan birliklerin geleceğini ve mühimmatın minibüsle yollanacağını söylüyor.

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …