Çarşamba, 24 Mayıs 2017

Cunduş Şam Emiri Müslim Şişeni’den İstanbul saldırısı ve IŞİD hakkında açıklama (TR çeviri)

000Suriye’de özellikle Lazkiye ve Türkmendağı bölgesinde zalim Esed ordusuna karşı savaşan Cunduş Şam hareketinin Genel Emiri Müslim Şişeni, İstanbul Atatürk havalimanı saldırısının kendileri ile alakalı olduğunu yazan Arap basına video konuşması ile cevap verdi ve saldırıyı kınadı. IŞİD ile hiçbir alakalarının olmadığını açıklayan Çeçen asıllı komutan, ayrıca Müslüman Türk halkına karşı böyle bir saldırıyı onaylamadıklarını söyledi. Saldırıyı gerçekleştirenlere karşı sert sözler sarf eden Müslim Şişeni’nin konuşmasının metin hali ve Türkçe seslendirmesini sizlere sunarız:

* * *

“Konuşmanın başında tüm Müslümanları Ramazan Bayramı ile tebrik etmek istiyorum. Allah bizim ve sizin yapılan ibadetleri kabul etsin, bizim ve sizin büyük ve küçük günahları af etsin, cehennem ateşinden korusun ve Cennetle mükâfatlandırsın.

Ve devam olarak, Arap dergisinin bir tanesi bizim IŞİD’in bir grubu olup İstanbul’da yapılan terör eyleminde elimiz olduğunu söyleyerek bize iftiralar atmalarını duydum.

Zaten tüm zalimlerin, yalan söyleyen ve bununla seçilmek isteyenlerin ağızlarını kapatmak imkansız bir şey ve farklı durumda buna fazla önem vermezdik. Ama şuan bu yalanlar bizim oldukça çok sevdiğimiz ve bize fazlasıyla yardım eden Türk halkını etkilediği için ve kalplere şüphelerin sokulmasının önünü almak maksadıyla şunu söylemek istiyorum:

Bunu yazan “zavallı” kişi muhtemelen bizim söylediklerimizden ve neye davet ettiğimizden habersizdir. Aksi halde benim IŞİD hakkında kardeşler için yaptığım açıklamaların hiç olmasa bir tanesini okusaydı şunları yazmazdı.

İlk olarak şunu söylemek istiyorum: IŞİD’le bizim aramızda ne akide, ne menhec ve ne de fikir yönünden bir bağlılığımız yok. Onlardan farklı olarak İslamı bidatlardan koruyan ve tüm zorluklara rağmen hakkın ağırlığını kendi omuzları üzerinde taşıyan alimlerin etrafında Müslümanları toparlamaya çalışırız.

İkincisi: Biz asla sivillere karşı savaşmıyoruz, özellikle de Müslümanlara karşı. Allah bizi masum insanların kanını akıtmaktan korusun.

Üçüncüsü: Türkiye hakkında geldiğimizde, zorlu günlerde Türk halkının bize ettiği yardımları hiç bir zaman unutmadık ve hiç bir zamanda unutmayacağız. Ve bugün arkadaşlarımızın bir çoğu bizi unutsa da, Türkler bize yardım etmeye hala devam ediyorlar ve bu ilişkiler yıllardır sürüyor. Ve bu halk tek bizlere değil dünyada olan tüm Müslümanlara yardım ediyor ve en ilk olarak Suriye halkına. Ve bizler de Suriyelileri çok seviyoruz. Ancak aşağılık birisi İstanbul Havalimanında meydana gelen bu eylemi Türk halkına karşı işleyebilir. Bu gibi insanların ne vatanları, ne milletleri, ne de namusları vardır. Ve eğer biz içimizden böyle birisini tespit etsek ona hak ettiği şeriat cezasını uygularız.

Bunun için kafalarına göre aslı olmayan şeyleri yazanlara biz tavsiye ediyoruz ki; eğer Allah’tan korkmuyorsanız, hiç olmazsa kendi imajınızı bu tür yalanlarla bozmayın.

Türk halkına ve son günlerde terör eylemi yaşayan, ki buna göre insanlar hayatlarını kaybettiler, Resulullah aleyhi salatu ve sallam’ın şehri olan Medine halkına şunu söylemek istiyoruz: Biz Müslümanlar bir ümmetiz , bunun için sizin acınız bizim acımızdır, sizin derdiniz bizim derdimizdir ve tüm zorluklarda sizlerle birlikteuiz. Hepimiz için dua ediyoruz:

Allah Müslüman olarak hayatını kaybedenlere rahmet etsin, akrabalarına ve yakınlarına sabırlar versin. Allah düşmanlarına karşı bize zafer versin.”

Müslim Şişeni’nin açıklamasının Türkçe seslendirmesi:

Müslim Şişeni’nin açıklamasının Rusçası:

Ümmeti İslam

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bolu Cezaevinde akıl almaz uygulama

28 Şubat sürecinin mağdur ettiği Müslüman tutsakların bir kısmına da ‘evsahipliği’ yapan Bolu F Tipi …