Pazartesi, 26 Haziran 2017

Belçika’da iki Müslüman kardeş ‘saldırı planlamaktan’ gözaltında

_90562013_b82909c5-2b28-4593-a5fd-02aa7613bdadBelçika’da saldırı düzenlemeyi planladığından şüphelenilen iki kardeşin gözaltına alındığı açıklandı.

BBC’nin bildirdiğine göre 33 yaşındaki Nureddin H ve kardeşi Hamza’nın Mons bölgesi ve Liege kentindeki bazı evlerin aranmasının ardından gözaltına alındığı bildirildi.

Aramalarda silah ya da patlayıcı bulunmadığı kaydedildi.

Belçika geçen Mart ayında Brüksel Havaalanı ve bir metro istasyonunda düzenlenen ve 32 kişinin öldüğü saldırıların ardından hala alarmda.

Federal Savcılık’tan yapılan açıklamada “Soruşturmadan elde edilen ilk bilgiler şüphelilerin Belçika’da saldırılar düzenlemeyi planladığı yönünde” denildi. Ancak açıklamada Brüksel saldırılarıyla bir bağlantı kurulamadığı da belirtildi.

Şüphelilerin tutuklanıp tutuklanmayacağına bir yargıcın karar vereceği bildirildi. Belçika’da güvenlik önlemleri özellikle Nice’teki kamyon saldırısı benzeri bir olay yaşanabileceği korkusuyla, 21 Temmuz’daki ulusal tatilde arttırılmıştı.

BU HABERLER DE VAR!

Londra saldırganı Khalid Massod hakkında bilgiler açıklandı

Londra’da 5 kişinin öldüğü, 7’si ağır 29 kişininse yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren Masood’u komşuları ‘sakin’ …

İngiltere ve Almanya savunma paktına hazırlanıyor

İngiltere ve Almanya’nın Brexit sonrası döneme yönelik bir savunma paktı yapmaya hazırlandığı ileri sürüldü. İngiltere …