Pazar, 28 Mayıs 2017

Ankara Mamak’ta darbe karşıtı Müslümanları tehdit edip camiye saldırdılar!

Darbe girişiminin olduğu gece Ankara’nın Mamak ilçesinde bir camiiye İzmir’deki saldırının bir benzerinin yapıldığı ortaya çıktı. İzmir’in Narlıdere ilçesinde darbecilerin yanında saf tutanlar Kutlu Yalvaç camiisine ve müezzine saldırmıştı. Ankara’nın Mamak ilçesinin Şahintepe mahallesinde de bu saldırının bir benzerinin olduğu ve buna ek olarak solcu bir grubun yine Şahintepe mahallesinde halkın darbeye karşı sokaklara çıkmaması için tehdit yağdırdığı ortaya çıktı.

Darbe girişiminin olduğu gece Şahintepe Şehitler Camii önünde bir grup Solcu yol ortasında toplandı. İnsanların darbeye karşı sokaklara inmesini hazmedemeyen bu grup “Kimse bu mahalleden dışarı çıkmayacak” şeklinde bağırarak mahallede bulunan az sayıdaki mütedeyyin insanı tehdit etti ve insanlara küfür yağdırdı. Bir süre sonra çevre camiilerin minaresinden merkezi sisteme bağlı olarak salâ okununca mahallede yoğun olarak kümelenen Solcular evlerinin balkonlarına ve yollara çıkarak Şehitler Camii karşısında camiilere ve hocalara sövdü. “Bu camileri yakıp yıkmak gerek” diyerek İslami değerlere her türlü hakareti ettiler. Yine Şehitler Camii karşısında balkondan İslam’a söven bir kişi de silahla 3 el ateş etti.

Emniyet mensupları çevredeki bazı kişilerce olay yerine çağrıldıysa da darbe girişiminin olmasından ötürü olay yerine intikal etmediler. Ancak ileride bu grupların camiiyi basmasından endişe ediliyor. Çünkü Şahintepe Mahallesi’nde bulunan Şehitler Camii’ne doksanlı yıllarda da silahlı saldırı gerçekleştiği söyleniyor.

photo_2016-07-19_19-49-25

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …