Pazar, 28 Mayıs 2017

Almanya Münih’te silahlı saldırı: Münih’te OHAL ilan edildi

1270593_ce4ef40f7e8246b20e174720d6dd14a2Almanya’nın Münih kentindeki bir alışveriş merkezine düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda kişinin öldüğü bildirildi. Almanya saatiyle 18.00 sıralarında meydana gelen silahlı saldırının ardından saldırganların firarda olduğu belirtildi.

Reuters’ın dünya basınına son dakika haberi olarak duyurduğu bilgiye göre, akşam saatlerinde Münih’te olağanüstü hal ilan edildi.

Münih polisi, sosyal paylaşım sayfasından yaptığı açıklamada, olayın çok karmaşık olduğunu ve Mosach ilçesindeki “Olympia-Einkaufszentrum” adlı alışveriş merkezindeki saldırıda çok sayıda kişinin öldüğünü duyurdu. Münih Polisi aynı zamanda, can güvenliği nedeniyle Münihlilerin evlerinden çıkmamasını istedi.

1972 Münih Olimpiyatları’nın yapıldığı yere çok yakın olan Olimpiyat alışveriş merkezinde başlayan silahlı saldırıda en az 8 kişinin öldüğü belirtiliyor. Çok sayıda kişinin de yaralandığı olayda, bilançonun ağırlaşmasından endişe ediliyor.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Londra saldırganı Khalid Massod hakkında bilgiler açıklandı

Londra’da 5 kişinin öldüğü, 7’si ağır 29 kişininse yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren Masood’u komşuları ‘sakin’ …

İngiltere ve Almanya savunma paktına hazırlanıyor

İngiltere ve Almanya’nın Brexit sonrası döneme yönelik bir savunma paktı yapmaya hazırlandığı ileri sürüldü. İngiltere …