Çarşamba, 28 Haziran 2017

El Kaide’nin Inspire dergisi yeni sayısıyla Batı’yı hedef almaya devam ediyor

zxYemen’de birçok bölgeyi elinde tutan Arap Yarımadası El Kaidesi’nin “Inspire” isimli online dergisinin 15. sayısı çıktı. Bu sayıda Batıda nasıl suikast düzenleneceği anlatılıyor ve buna teşvik ediliyor.

“Unutma…senin sorumluluğun sonuçlar değil, cihaddır”

Obama yönetimiyle alay eden resim ve metinlerin yanı sıra yalnız kurt operasyonu için adımlar resmedilmiş. “Önce hedefini seç, sonra silahını…” Ayrıca sayfada örnek teşkil edecek Farhan Mohammed (15) (Sidney’de bir polisi öldürdü) görülmekte.

Inspire15(7)

Şeyh Muhammed Mansur, Şeyh Ebu Yahya el Libi, Şeyh Ebu Muahmmed el Makdisi, Şeyh Ebu Muhammed el Cevlani, Şeyh Abdulaziz el Tuveyli, Şeyh Usame bin Ladin, Şeyh Musab Abdulvedud ve Şeyh Süleyman Ebul Ğays’den hikmetli sözlere de yer veriliyor.

re

Inspire dergisinde Abdurrahman bin Muhammed’in “Kureyş Ekonomisini hedef alan Müslümanların etkisi” hakkında bir analiz de yer alıyor:

ggghh

Dergideki bir başka yazıda El Kaide’nin günümüzdeki lideri Eymen Zevahiri’nin “Haydi Filistin için birleşelim” yazısına yer veriliyor. Yazıda Dr . Zevahiri Filistin için yapılması gerekenleri iki maddeyle açıklıyor. İslam ümmetinin Mücahidlerini Filistin ve Mescidi Aksa’yı kurtarmak için Batıyı hedef almaya çağırıyor, Şeyh Zevahiri.

Birincisi: İsrail’e desteğini kesmeyen Batı’yı vurmak.

İkincisi: Mısır ve Şam’da İslam devleti kurarak Filistin’in kurtarılması için ümmeti seferber etmek.

df

Inspire dergisinde ayrıca Şeyh Hubeyb es-Sudani ile röportaja yer veriliyor. Şeyh bu röportajında Usame bin Ladin ile anısını da paylaşıyor:

tr

“Amerikalıların %77’si hükümetlerinin onları yalnız kurt saldırısından koruyacaklarından emin olmadığını biliyor muydunuz? (ABC News)”

ff

gg

Buradan okuyabilirsiniz (İngilizce): https://azelin.files.wordpress.com/2016/05/inspire-magazine-15.pdf 

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Tartışmaların odağındaki isim Şeyh Said kimdir?

1865 yılında Elazığ’da doğan Şeyh Said, özellikle son günlerde tartışma konusu oldu. Bazı çevrelerce isyancı, …

Tahriruş Şam’ın Şeyhleri Hama Operasyonunda: “Büyük Hama savaşı nasıl başladı?” (TR Altyazılı)

Hama’da Tahrir’uş Şam önderliğinde muhaliflerin Esed’e büyük taarruzu sürüyor. Tahriru’ş Şam heyetinin genel şerisi Şeyh …