Salı, 28 Mart 2017

M. Emin Akın: Hristiyanlar’dan Müslümanlara Görülmemiş Zulüm

m--emin-akin--hristiyanlar-dan-muslumanlara-gorulmemis-zulum

Sık sık Afrika ülkelerine ziyaret gerçekleştirip burada yardım çalışmalarına imza atan yazar Mehmet Emin Akın Hoca, Etiyopya’nın Başkenti Addis Ababa’da Hristiyanların Müslümanlara yönelik akıl almaz zulmünü görüntüledi.

Geçtiğimiz 2014 yılı çekilen görüntülerde sabah namazı vaktinde kiliselerden yüksek ve rahatsız edici sesle ilahi ezgilerinin yükseldiği görülüyor. Tam da ezan saatine denk getirilen bu ezgiler kasten ve Müslümanların ibadetini sabote etmek için yapılıyor.

”RAHATSIZ EDİCİ SESLER ÇIKARTIYORLAR”

Normalde kiliselerde sadece Pazar günü ibadet yapıldığını belirten Mehmet Emin Akın, dünyanın hiçbir yerinde olmayan bu uygulamanın Müslümanların ezanını ve namazını sabote etmek amacıyla her gün yapıldığını söyledi. Akın, bu uygulamanın tüm kiliselerde uygulandığı ve özellikle ezan saatlerinde kilisede bulunan kişilerin rahatsız edici sesler çıkarttığını, uzun uzun bağırarak Müslümanları rahatsız ettiğini belirtti.

AFRİKA’DAKİ MÜSLÜMANLARIN ACI DURUMU

Yardım çalışmaları için sık sık Afrika’ya giden Mehmet Emin Akın, buradaki Müslümanların çok zor şartlar altında yaşadığını belirtti. Hristiyanların baskı ve zulümleri yüzünden ibadetlerini yapmakta zorluk çeken Müslümanların, maddi imkansızlıklar sebebiyle de büyük sıkıntılar yaşadığını anlattı.
Kalacak yer, Kur’an kursu, cami, su kuyusu gibi temel ihtiyaçların çoğundan mahrum olduklarını belirten Akın, Afrika’nın birçok ülkesinde yaşayan Müslümanların acı durumunu youtube’deki sayfasında paylaşıyor.

 

Mehmet Emin Akın Hoca’nın Youtube Hesabı

https://www.youtube.com/channel/UCUe9HS8i2XWKIluLCsyM1fA/videos

Islah Haber

BU HABERLER DE VAR!

İyad Kuneybi: “İslami çalışma ve pusulanın kaybedilmesi” (15. Oturum)

Tevhidi davet çalışmalarından dolayı hapiste bulunan Ürdün’deki değerli âlim Dr. İyad Kuneybi’nin 30 bölümlük “Şeriata Destek” …

Arakanlı müslümanlar için 3,2 milyon dolarlık yardım çağrısı

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC), Arakan’dan Bangladeş’e iltica eden Arakanlı müslümanların ihtiyaçlarının karşılanması …