Cuma, 23 Haziran 2017

Afganistan İslam Emirliği’nden Mevlana Dr. Şir Ali Şah için Taziye

12191879_729043620573218_5161959739282096763_nAfganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, geçtiğimiz günlerde vefat eden Rabbani Alim Şir Ali Şah için bir taziye yayınladı. Taziyenin Türkçe çevirisini Küresel Analiz Medya olarak siz değerli okuyucularımıza sunuyoruz:

  • * * *

Derin bir teessür ile öğrendik ki, İslami ilimlerin büyük bekçisi, Kuran ve Hadis alimi, Mücahidlerin saık destekçisi ve binlerce ilim talebesinin hocası, Hazreti Mevlana Dr. Şir Ali Şah (rhm) bu yalan dünyadan sonsuzluk diyarına göçmüştür, İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.

Şeyh Sahib’in (rhm) vefatı, genelde İslam dünyası için, özelde ise Cihad ve ilim meydanları için yeri doldurulamaz bir kayıptır.

Merhum Şeyh Sahib hayatının son demlerine kadar Kuran öğretilerinden, Nebevi Hadis ilimlerinden, vaazdan ve Cihada verdiği destekten asla caymamış, mübarek hayatı sırasında dini görevlerini eşsiz bir başarıyla ifa etmiştir. Ve Kadir olan Rabbimiz, onun bu hizmetlerine karşılık kendisinin şöhretini bütün civarda yaymıştır.

Merhum Şeyh Sahib, Afganistanın her iki büyük cihadının sadık destekçisi ve İslami Emirliğin ilk yıllarından itibaren Mücahid Afgan ulusunun Cihad üzerinden taleb ettiği haklarının savunucusuydu.

Afganistan İslam Emirliği, Şeyhin vefatını, Ailesi, islam dünyasının ilim halkaları, saygıdeğer alimleri, Şeyhin öğrencileri ve özellikle ilmin önemli merkezlerinden Darul u’lum Hakkaniye’nin başkanları alimleri öğrencileri ve Afganistan ve Pakistandaki bütün müslüman kitlelerle birlikte derin bir hüzün ile karşılıyor ve içten taziyelerini bildiriyor.

Umulur ki Yüce Rabbimiz, kendisinin bu dünyadaki hizmetlerini kabul etsin ve Onu Firdevs Cenneti ile mükafatlandırsın, Amin.

Afganistan İslam Emirliği

16/01/1437 Hicri

30/10/2015 Miladi

 

Aslı: http://shahamat-english.com/message-of-condolence-of-islamic-emirate-concerning-the-passing-away-of-a-renowned-scholar-of-the-islamic-world-mawlana-dr-sher-ali-shah-may-allah-have-mercy-on-him/

Tercüman: Ahmed İhsan @ahmed_ihsan_tr

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hint Yarımadası El Kaidesi’nden Urduca yeni video

Hint Yarımadası El Kaidesi’nin (AQIS) Urduca hazırladığı yeni videoyu ilginize sunuyoruz. 2014 yılında Eymen ez …

Rusya Libya’ya müdahale için Mısır’a askeri yığınak yapmaya başladı

Habertürk’te yer alan habere göre Ukrayna ve Suriye’deki askeri müdahaleleriyle Avrupa enerji hatlarındaki etkisini artıran …